Interessante Webseiten für Deutschlernende

Ciekawe strony www dla uczących się języka niemieckiego

Spośród stron WWW dla dzieci i młodzieży uczących się języka niemieckiego wybrano dla Was te najciekawsze. Znajdziecie na nich wiele interesujących wiadomości dotyczących realiów życia Waszych rówieśników w Niemczech oraz ciekawe ćwiczenia interaktywne z zakresu słownictwa i gramatyki, które, podzielone na kręgi tematyczne, umożliwią Wam przećwiczenie poznanego materiału. Na podstawie krótkich tekstów i kolorowych ilustracji poznacie wiele aspektów codziennego życia młodych mieszkańców Niemiec. Będziecie mogli przeczytać historie, reportaże i sprawozdania dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej i gimnazjum, poznać bohaterów niemieckich kreskówek, znane wiersze, piosenki i bajki, wziąć udział w grach, zabawach i konkursach. Autorzy niemieckich stron WWW podają adresy kolejnych równie ciekawych stron internetowych. Zapraszają do ich współtworzenia, np. poprzez przeprowadzanie wywiadów i wysyłanie własnych reportaży czy historii. Będziecie mogli również poćwiczyć język niemiecki, biorąc udział w czatach z niemiecką młodzieżą. Klasy, które szukają partnerów w Niemczech do przeprowadzenia projektów internetowych oraz wszyscy ci, którzy poszukują partnerów do korespondencji mailowej, znajdą na tych stronach odpowiednie adresy. Wszystkie zaproponowane strony WWW są niemieckimi stronami internetowymi. Jeśli będziecie mieli problem ze zrozumieniem ich treści, poproście Waszych nauczycieli o pomoc. Pamiętajcie także o zachowaniu środków ostrożności podczas poruszania się po sieci. Nie wszystkie strony, na jakie przypadkowo traficie, są bezpieczne i nie wszyscy rozmówcy są tymi, za których się podają.

Miłego surfowania!

...Ciekawe linki...