Język Polski

„Historio, ty żarłoczny micie”

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w Małopolskim Konkursie Języka Polskiego dla uczniów gimnazjów. Wszystkie informacje można zdobyć na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie: http://kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=7345 oraz u nauczycieli języka polskiego. Etap szkolny konkursu już 26.10.2012 r. Zapraszamy!

Uczennica IIIj Dominika Sowińska zajęła II miejsce w konkursie literackim organizowanym przez CK Dworek Białoprądnicki w Krakowie. Jej opowiadanie NONSEN - Czyli opowieśc o rybie, suszarce i latającej krowie zostało wydane w publikacji ksiązkowej. Ponadto przeczytac je można (a warto!) na stronach Gimnazjum Nr 2 w dziale Nasze sukcesy!

Dominika Sowińska NONSEN - II miejsce
(plik DOC 589 kB)

Z przyjemnością informujemy, iż 27 maja 2008 r. został rozstrzygnięty VI Międzygimnazjalny Konkurs Dziennikarski na reportaż pod hasłem Świat ginących zawodów. Konkurs obejmował swym zasięgiem całą Małopolskę. Adresowany był do gimnazjalistów i dla większości z nich stanowił pierwszą poważną próbę dziennikarską. Od pięciu lat patronuje mu Dziennik Polski. W tym roku nie przyznano pierwszej nagrody, drugie miejsce zdobyła Anna Duraczyńska, uczennica klasy II i naszego gimnazjum za reportaż pt. Królestwo wikliny i słomy, a trzecie Julia Rogóż z klasy I c za reportaż pt. To wszystko przez ten cyganek. Obie uczennice naszej szkoły przygotowywała do konkursu mgr Maria Grzesik. Gratulujemy młodym kandydatkom na dziennikarzy i zachęcamy do dalszych prób pisarskich.

Królestwo wikliny i słomy - II miejsce

To wszystko przez ten cyganek - III miejsce

Uczniowie naszej szkoły pod opieką mgr M. Grzesik wzięli również udział w konkursie dziennikarskim na najlepszą recenzję książki Ognisty Pierścień. Konkurs Century - droga do Rzymu obejmował swym zasięgiem całą Polskę . Drugą nagrodę zdobyła uczennica klasy II G Magdalena Kapusta.

Historia lubi się powtarzać,
czyli recenzja książki pt.:"Century.Ognisty pierścień"